Za kulturou

Kam za kulturou

Za kulturou

Počasí v horách může někdy trochu pozlobit. Ale to není důvod zůstávat doma. V blízkém i širším okolí je toho tolik co objevovat, i když to za oknem vypadá všelijak. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit za kulturou.

Karlova Studánka
Tady se zastavil čas. V Karlově Studánce, horském lázeňském městečku, je nejčistší vzduch v republice. Léčí se zde lidé s potížemi dýchacího ústrojí a pořádnou energii zde načerpáte i vy. Pokochejte se nádhernou architekturou, ochutnejte léčivé prameny, anebo si dejte něco dobrého. Toto městečko si oblíbil i první český prezident Václav Havel, nebo zde utíkal skokem z balkonu Pavel Nový ve filmu S tebou mě baví svět.

Karlova Studánka


Zámek Bruntál
Příjemný mix renesance a baroka, původní mobiliář a krásné rokokové malby. Tím vším vás uhrane bruntálský zámek s rozsáhlým parkem a jezírkem. Spojte návštěvu s pobytem v bruntálském wellness centru s vířivkou, saunou nebo tobogánem a divokou řekou, kde si na své přijdou i děti.

Zámek Bruntál


Pradědova galerie
Tohle jednoduše musíte vidět. Pradědova galerie řezbáře Jiřího Halouzky v Jiříkově je uměleckým skvostem. Během prohlídky narazíte na stovky dřevěných vyřezávaných soch. Je libo rozsáhlý betlém v životní velikosti nebo dominantu v podobě obrovské sochy děda Praděda? Tady vám foťák ani na chvíli nevychladne.Hrad Sovinec

Nejrozsáhlejší hradní komplex na Moravě. Sovinec má otevřeno každý den kromě pondělků, a vy tak máte spoustu příležitostí si prohlédnout okouzlující interiér nebo obdivovat okolí hradu. V létě se těšte na nejrůznější jarmarky nebo šermířská vystoupení, a pokud máte rádi výhledy do okolí, doporučujeme vystoupat do hradní věže a omrknout hradní komplex pěkně z výšky.

Hrad Sovinec


Další tipy
Inspirace není nikdy dost, obzvláště v Jeseníkách. Kousek dál od nás můžete navštívit třeba městečko Zlaté Hory se zajímavou zlatokopeckou historií a poutním místem Panny Marie Pomocné. Anebo si můžete užít krásný relax ve wellness v Kopřivné, nebo Velkých Losinách, kde doporučujeme také krásný zámek opředený historií čarodějnických procesů nebo tradiční ruční výrobnu papíru.