Na turistiku

Kam vyrazit pěšky

Na turistiku

Batoh? Sbalený! Nohy? Připravené! Tak hurá za dobrodružstvím v jesenických horách. Stačí si vybrat jen správný cíl a zbytek už nechte na přírodě, která vám bude tím nejpovolanějším průvodcem. Kam vyrazit na pěší výlet?

Praděd
Nejvyšší hora Moravy a Slezska by vám rozhodně neměla uniknout, zvláště když z našich apartmánů na ni máte takový krásný výhled. Můžete k ní dojet autem, nebo autobusem, a pak si samotnou cestu k vrcholu vychutnáte pěšky. S osobním autem zaparkujte na Hvězdě a až k vysílači na vrcholu to budete mít hezkých 9 km. Linkový autobus jezdí k Ovčárně, odkud stačí vyjít 4 km. Možností k občerstvení budete mít víc než dost, zajímavým zpestřením bude i půjčení koloběžek, se kterou si Praděd můžete sjet až k Ovčárně.

Praděd

 

Naučná stezka Bílá Opava
Spousta mostů, schodišť a lávek přes nejkrásnější horskou bystřinu Jeseníků. Na tomhle výletě se nebudete nudit ani vteřinu. Čekají vás vodopády, kaskády, skály a také 7 informačních tabulí se zajímavostmi. Výchozí bod můžete mít opět na parkovišti Hvězda, kde navážete na stezku, která vede už od Karlovy Studánky. Vybavte se pevnou obuví, tohle není výlet, který byste zvládli v žabkách.

Bílá Opava


Rešovské vodopády
Jestli se chcete projít přírodou tak, jak ji Pánbůh stvořil, Rešovské vodopády jsou správnou volbou. Tamní kaskády a vodopády jsou největší z celého Nízkého Jeseníku, některé dosahují až k 10 metrům. Výchozím bodem pro výlet je obec Rešov, odkud vás čeká půldruhého kilometru dlouhá procházka terénem lemovaným nádhernou a nespoutanou přírodou.


Další tipy na pěší výlety
V Jeseníkách je možností nepočítaně. Co třeba Rejvíz a tajuplná rašeliniště v této unikátní přírodní rezervaci? Anebo když už se vydáte k Pradědu, tak jen kousek dál jsou Dlouhé Stráně. Přečerpávací vodní elektrárna s obrovskou nádrží uvnitř uříznuté hory je jedním z největších divů Česka, a to by byla škoda nevidět.