Na kolo

Kam vyrazit na kole

Na kolo

Nasedněte na kolo hned u našich apartmánů, nebo se můžete kousek přiblížit autem a vyrazit z některého z výchozích cyklostezkových míst. Jeseníky jsou pro cyklisty jako dělané, a vám tak bude stačit se jen nechat unášet nádhernou okolní přírodou. Kam tedy na kole?

Slezská Harta
Nejmladší vodní nádrž v České republice je skvělým místem pro vodní radovánky. Šlapadla, motorové čluny, nebo vyhlídková plavba lodí jsou parádními odměnami za kilometry v nohách. Na Slezskou Hartu se vydejte na kole po značené cyklostezce 6161, na které projedete mimo jiné přes vyhaslé sopky Velký a Malý Roudný. Vydat se můžete také na nově vzniklou cestu, která vede okolo Slezské Harty a je dlouhá 21 km. 

 Slezká Harta

 

Bikepark Kopřivná
Zábava pro malé i velké, to je Bikepark v nedaleké Kopřivné. Nabízí 6 tratí o délce 12 km, na kterých si přijdou na své dospělí i děti. Vybrat si můžete jednoduché trasy i náročné lesní terény plné adrenalinu, a pokud nemáte kola s sebou, tak si je v areálu půjčíte.

Bikepark Kopřivná

 

Cyklotrasy v okolí Karlovy Studánky
Znáte Karlovu Studánku? Nádherné lázeňské městečko, které stojí za to poznat. Kolem něj je spousta cyklostezek, které vás provedou krásami Jeseníků. Vyberte si tu svou třeba na tomto webu.

Karlova Studánka


Další tipy na cyklovýlety
Pořádné cyklomenu si můžete v Jeseníku sestavit z neomezených ingrediencí. Stačí jet pár kilometrů autem a můžete vyjet rovnou na Praděd nebo třeba na Dlouhé Stráně, pokud si věříte na poměrně náročné stoupání. Odměnou ale budou výhledy, které vám budou na fotkách všichni závidět.